Echipă muncitori tencuitori Olanda

Categorie: Posturi Creat: Miercuri, 02 Martie 2016 13:06

Echipele sunt formate din 4 muncitori:
- 1 tencuitor beton, pulverizare metodă umedă şi uscată
- 1 muncitor betonieră
- 1 ajutor, cu experienţă în construcţii  beton
- 1 şofer camion, cu experienţă în construcţii beton

Durata contract: între 6 săptămâni şi 6 luni
Locaţie: Velsen
Salariul net: 450 Euro/săptămână
Programul de lucru: 6 zile pe săptămână. Se lucrează în 2 sau 3 ture; minim 37,5 ore/săptămână
Posibilitatea de efectuare ore suplimentare: 8 ore pe săptămână
Cazarea: oferită de angajator; cameră individuală, dotată cu bucătărie şi televizor
Transportul din România: nu este asigurat de angajator
Transportul la locul de muncă: nu este asigurat de angajator

Cerinţe:
- deţinere permis de conducere categoria B – obligatoriu pentru 1 candidat din echipă;
- limba engleză sau germană la nivel conversaţional (B);
- certificat VCA;
- minim 3 ani experienţă în domeniu;
- punctualitate la locul de muncă;
- păstrarea curăţeniei la locul de muncă;
- abilităţi bune de comunicare;
- abilităţi de muncă în echipă;
- seriozitate.

Responsabilităţi:
- Activitatea se va desfăşura în tunel.
- Echipa va avea un camion cu o remorcă mică pe care va fi instalată maşina de pulverizat. Camionul se deplasează încet în interiorul tunelului şi pulverizează pe pereţii tunelului acolo unde este necesar.
•    Tencuitor beton, metoda umedă sau uscată:
- Trebuie să aibă experienţă de lucru cu metoda de pulverizare umedă sau uscată. Metoda umedă foloseşte o maşină în care se toarnă mortarul umed (amestecat in prealabil). Metoda uscată foloseşte o maşină în care se toarnă mortarul uscat. Mortarul este amestecat de maşină prin conectarea la apă. Ambele metode folosesc presiunea aerului pentru a pulveriza betonul pe suprafeţe, acesta se lipeşte datorită presiunii puternice.

•    Muncitor betonieră:
- Va fi responsabil cu amestecarea  betonului folosit în metoda de pulverizare.

•    Ajutor:
- Trebuie să aibă experienţă în construcţii din beton. Va asista la procesul de amestecare şi pulverizare a betonului. Va ajuta la curăţarea locului de muncă, va aduce materialele şi va acorda orice alt ajutor de care echipa are nevoie.

•    Şofer camion:
- Trebuie să aibă experienţă în construcţii din beton. Şoferul va opera vehiculul.
Alte informaţii:
- Nu există perioadă de probă.
- Salariul se plăteşte săptămânal, miercurea, prin transfer bancar.
- Salariul include contribuţia la pensie.
- Concediul este plătit.
- Se asigură asigurare medicală, dedusă din salariul brut.
- Angajatorul oferă mănuşile şi masca, angajatul trebuie să-şi achiziţioneze bocancii, hainele de muncă şi casca.

Nu se percep comisioane de mediere!