DOMICILIARY CARER UK -20 POSTURI DISPONIBILE

Categorie: Posturi Creat: Vineri, 13 Martie 2015 14:33

Brilliant Recruitment selecteaza ingrijitori la domiciliu pentru o companie importanta din Marea Britanie.
Responsabilitati:
-activitati specifice unui infirmier (spalat, imbracat etc);
-oferirea de suport psihic si fizic persoanelor varstnice;
-pregatirea meselor pentru pacienti;
-administrarea medicamentelor;
-operatiuni de uz casnic ( ex: stergerea prafului, spalarea, aspirarea, pastrarea curateniei in incapere);
-vizite la domiciliul pacientilor;
-tratarea tuturor persoanelor cu respect și demnitate și asigurarea de servicii echitabile
Cerinte:
-detinerea permisului de conducere categoria B;
-detinerea propriului autovehicul reprezinta un avantaj;
-abilitati dezvoltate de comunicare;
-rabdare;
-inclinatii spre oferirea ingijirii paliative;
-limba engleza la nivel conversational/mediu.
Conditii salariale: 909 -1350 Lire net pe luna (in functie de numarul de ore lucrate), iar contractul este pe perioada nedeterminata.

Relatii la telefon: 0350417794, program luni-vineri: 9-17.
Succes!